Κάντο να ακουστεί !!!

InCollage 20240119 140648293

Η φετινή θεματική του Μαθητικού Διαγωνισμού Ραδιοφωνικού Μηνύματος και Τραγουδιού

«Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024» με τίτλο “Η δύναμη της φιλίας”

Ο Διαγωνισμός φέτος πραγματεύεται την αξία της φιλίας, η οποία από τα πρώτα βήματα της ζωής μας αποτελεί παράγοντα ευζωίας. Ανοίγοντας τα φτερά μας έξω από το οικογενειακό προστατευμένο περιβάλλον, από πολύ μικρή ηλικία, αναζητούμε την επικοινωνία με άλλους ανθρώπους. Υπάρχει μια διαρκής αναζήτηση των μοναδικών για εμάς φίλων, που εμπνέουν εμπιστοσύνη και βρίσκονται σε κάθε έκφανση της ζωής μας, ευχάριστη ή δυσάρεστη. Οι φίλοι και οι φίλες που ενθαρρύνουν, συζητούν, υποστηρίζουν, εμπνέουν, παρακινούν για την εξέλιξή μας και που μεταξύ μας υπάρχει μια αληθινή, δοτική και ειλικρινής σχέση. Τα Άλλα σημαντικά άτομα στη ζωή μας, τα οποία μπορούν να αποτελέσουν τη γνήσια και αυθεντική έκφραση της ανιδιοτελούς αγάπης…….

Οι μαθητές και οι μαθήτριες καλούνται να εκφράσουν τις σκέψεις, τις εμπειρίες, τα συναισθήματα και τις προσδοκίες τους για τη φιλία, δημιουργώντας τα δικά τους ραδιοφωνικά μηνύματα και τραγούδια. περισσσότερα

POSTER 2024 GREEK. 741x1024 1

Το νηπιαγωγείο μας συμμετέχει στο διαγωνισμό με το δικό του ραδιοφωνικό μήνυμα !!!

Ήρθε η ώρα που όλοι περιμέναμε!

Η Ψηφοφορία των Ακροατών European School Radio 2024

ξεκίνησε και λήγει την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024!

Κάνετε ν’ ακουστεί όσο πιο δυνατά μπορείτε.

Στείλτε το μήνυμα της φιλίας σε όλο τον κόσμο, διαδώστε ραδιοφωνικά και μουσικά.

Ο σύνδεσμος Ψηφοφορίας Ακροατών ESR είναι https://vote.europeanschoolradio.eu/vote/

Για να ψηφίσετε, θα χρειαστεί να κάνετε “Σύνδεση” στο European School Radio.

Εάν δεν έχετε ήδη λογαριασμό, μπορείτε να συνδεθείτε με τον λογαριασμό σας στη Google ή να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό “Επισκέπτη” μέσω της επιλογής “Εγγραφή/Επισκέπτης”.

bannerinsta greek 1 300x300 1

Η συμμετοχή μας !!!

Screenshot 20240313 202030 Chrome

Ακούστε το μήνυμα μας !!!