ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2020-2021

Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 30 Μαΐου 2020. Στο νηπιαγωγείο εγγράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν το 2015 (νήπια) και το 2016 (προνήπια).

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:

Μετά την αίτηση εγγραφής θα πρέπει να προσκομιστούν στο νηπιαγωγείο τα κάτωθι δικαιολογητικά:
1) Τυπωμένη την αίτηση από την ηλεκτρονική πλατφόρμα
2) Βιβλιάριο υγείας, στο οποίο να φαίνεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια
3) ΑΔΥΜ (ατομικό δελτίο υγείας μαθητή)
4) Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο τμήμα και στο τμήμα πρόωρης υποδοχής εφόσον το επιθυμείτε (ισχύει μόνο για όσους θέλουν ολοήμερο)
5) Βεβαίωση εργασίας ή κάρτα ανεργίας εφόσον επιθυμείτε το ολοήμερο πρόγραμμα
6) Για την εγγραφή αλλοδαπών μαθητών: πιστοποιητικό γέννησης, επίσημα μεταφρασμένο

Η ζώνη του νηπιαγωγείου περιλαμβάνει τις κάτωθι οδούς:
Αφετηρία Αγίου Ιωάννη και Ιφίτου – Ιφίτου – Αλφειού – Ερμού-Καραϊσκάκη – Αγίου Χαραλάμπους- Σκουφά- Ρ. Φεραίου- Αγίας Μαρίνης- Αγίου Ιωάννη – Ιφίτου

Τηλέφωνο για πληροφορίες και ραντεβού : 2621037313

Οδηγίες για την ηλεκτρονική εγγραφή