Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη  22 Φεβρουαρίου 2023 το 1ο πρακτικό μέρος του προγράμματος
“Παίζουμε μαζί – Μαθαίνουμε μαζί” με τη συμμετοχή των σχολείων:
1) Ειδικό Σχολείο Θήβας
2) 5ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας
3) 7ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας
4) Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας
   Η δράση πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του 5ου Δ.Σ. Θήβας και περιλάμβανε αγώνες Bocce, Σκυταλοδρομίας και Μπάσκετ με μεικτές ομάδες.
  Ευχαριστούμε θερμά τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας κ. Στέλιο Τσάπατο για την οργάνωση των αγώνων. Ευχαριστούμε θερμά ολους τους μαθητές που συμμετείχαν στη δράση και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς όλων των σχολείων.
Ευχαριστούμε θερμά και τα Special Olympics Hellas Unified Schools για τη προσφορά διπλωμάτων συμμετοχής σε όλους τους μαθητές και καπέλων.
   Από το σχολείο μας συμμετείχε το ΣΤ2 τμήμα με τη δασκάλα τους κ. Κοντοστάθη Ιφιγένεια καθώς και η κ. Δεφίγγου Βασιλική.

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το 2ο πρακτικό μέρος που θα λάβει χώρα στο 7ο Δ.Σ. Θήβας στις 14 Μαρτίου 2023