Στιγμιότυπο οθόνης 60

Συμμετοχή του σχολείου μας στο “Κλικ, Προστάτευσέ το!”

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ 2023-2024 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
Το σχολείο μας συμμετέχει και φέτος στο περιφερειακό θεματικό δίκτυο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης «Κλικ, προστάτευσέ το!» – Η φωτογραφία στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Κεντρικής Μακεδονίας για το σχολικό έτος 2023-24.
Τα παιδιά επιλέγουν ένα θέμα που χρήζει προστασίας, το περιγράφουν με τον φωτογραφικό τους φακό και προβαίνουν σε μία ή περισσότερες δράσεις προστασίας του.
Στο σχολείο μας αναπτύχθηκε η δράση “ΚΛΙΚ προστατεύω τα συναισθήματα” από τους μαθητές της Δ΄ τάξης.
Τα έργα των παιδιών θα εκτεθούν στη μαθητική έκθεση φωτογραφίας σε συνδυασμό με την εκδήλωση παρουσίασης των δράσεων των μαθητών στη Θεσσαλονίκη, στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο, το διάστημα από 15 έως 31 Μαΐου 2024. Το Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο (Βαφόπουλου 5, Θεσσαλονίκη) είναι ανοιχτό καθημερινά από τις 8:00 το πρωί μέχρι τις 20:45 το βράδυ.
Επιπλέον, θα παρουσιαστεί έκθεση φωτογραφίας στο χώρο του σχολείου με μαθητικές φωτογραφίες της Δ τάξης όπου αναπτύσσουν το θέμα “ΚΛΙΚ προστατεύω τα συναισθήματα”.
Στιγμιότυπο οθόνης 60