ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1) Μετά από νέο κρούσμα μαθητή μας που εμφανίστηκε θετικό σήμερα Δευτέρα 17/5/21 ενημερώθηκαν οι αρμόδιες υπηρεσίες και σύμφωνα με τα σχετικά πρωτόκολλα απομακρύνθηκαν όλοι οι μαθητές από το σχολείο για να γίνει επί πλέον απολύμανση και σε άλλους χώρους πέρα των χθεσινών. 2) Μετά την απολύμανση αύριο Τρίτη 18/5/21 το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά όπως προβλέπεται εκτός των τμημάτων Γ1 και Γανθρ1. που μπαίνουν σε καραντίνα . 3) Οι καθηγητές α. Βασιλείου Μελίνα, β. Μπερνιδάκης Γιώργος και γ. Τάτσης Ηλίας τίθενται σε 14ημερη καραντίνα μετά την επαφή που είχαν και χαρακτηρίζονται ως άτομα στενής επαφής. Τα ανωτέρω τμήματα που παραμένουν κλειστά θα παρακολουθούν τους τρεις καθηγητές με τηλεκπαίδευση σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα .