Αρχική » Το σχολείο μας.

Το σχολείο μας.

Το 4ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου ιδρύθηκε πριν από 23 χρόνια και στεγάζεται σε προκάτ.
Στην αρχή προσωρινά, αφού αυτό το σχολείο δημιουργήθηκε μετά το σεισμό του 1999, όταν το μαθητικό δυναμικό του 1ου Γυμνασίου διασπάστηκε και οι 200 περίπου μαθητές αρχικά φιλοξενήθηκαν σε απογευματινό ωράριο στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ασπροπύργου. Στη συνέχεια το σχολείο μας μετεγκαταστάθηκε στο σημερινό χώρο, στη Γκορυτσά Ασπροπύργου, σε αίθουσες προκάτ.
Σήμερα, Σεπτέμβριος του 2022, με 300 περίπου μαθητές, συνεχίζουμε να υπάρχουμε, να δραστηριοποιούμαστε, να καλλιεργούμε τη γνώση, τις ηθικές αξίες και τα ιδανικά στους μαθητές μας στις ίδιες πια γερασμένες και αδύναμες αίθουσες, ευελπιστώντας κάποτε να στεγαστούμε σε ένα σύγχρονο και λειτουργικό σχολείο.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στους παρακάτω συνδέσμους:

Εκπαιδευτικό Προσωπικό  Μαθητικές Κοινότητες Εργαστήριο Πληροφορικής Σχολική Βιβλιοθήκη Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών Εργαστήριο Τεχνολογίας