Με μεγάλο ενθουσιασμό και ανυπομονησία έλαβαν τα γράμματα των φίλων τους από την Κρακοβία οι μαθητές της Δ’ τάξης. Το πρόγραμμα ψηφιακών ανταλλαγών με το Πολωνικό σχολείο ξεκίνησε τον περασμένο Οκτώβριο, με διαφορετική θεματική κάθε μήνα, και κορυφώθηκε με ανταλλαγή ατομικών γραμμάτων με το παραδοσιακό ταχυδρομείο.
Με αυτόν τον τρόπο, τα παιδιά κατανοούν πως η εκμάθηση μιας ξένης γλώσσας πρέπει να στοχεύει πάντα στην αληθινή επικοινωνία και να πραγματώνεται μέσω αυτής.
Ευχαριστούμε τη διεύθυνση του σχολείου που υποστηρίζει πάντα τέτοιες δράσεις!
Η εκπαιδευτικός Αγγλικής γλώσσας
Εφη Μπαφαλούκα
Αφήστε μια απάντηση
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.