Adopt a ship project

Ιούν 202313

Φέτος σαλπάραμε με τις μαθήτριες και τους μαθητές της ΣΤ’ για τις θάλασσες και τους ωκεανούς του κόσμου. Ταξιδέψαμε με το δικό μας, πραγματικό πλοίο, τον ‘Καπετάν Λευτέρη’ και ‘πιάσαμε’ πολλά λιμάνια στην Ευρώπη, τη Μέση Ανατολή, την Αφρική, την Ασία.

Τις λεπτομέρειες του ταξιδιού μας, που μόλις ολοκληρώθηκε, μπορείτε να τις δείτε στο ηλεκτρονικό μας βιβλίο πατώντας στην επόμενη εικόνα.

Screenshot 2023 06 13 23 38 56 426 com.android.chrome

Ευχαριστούμε την Project Connect και την κ. Irene Notias που ‘εισήγαγε’ το πρόγραμμα ‘Υιοθεσίας πλοίου’ στην Ελλάδα, καθως και την κ. Εφη Κωτίκα και τους συνεργάτες που το συντονίζουν και υποστηρίζουν τα σχολεία.

Ευχαριστούμε επίσης την εταιρεία Polforce Shipping Co. για την προσφορά του πλοίου της στο πρόγραμμα.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου