Εκδηλώσεις για την Παγκόσμια Μέρα Παιδικού Βιβλίου

Απρ 20227
Σήμερα η μέρα μας ήταν πολύ διαφορετική από τις άλλες. Είχε κυνήγι θησαυρού, βιντεοπαρουσιάσεις, κατασκευές σελιδοδεικτών, παραμυθο-ανάγνωση, μουσικές δημιουργίες και κατασκευή βιβλίου. Κυρίως όμως είχε δημιουργικότητα, έμπνευση, χαμόγελα, μπαλόνια, κέφι και ζωντάνια. Ήταν μια μέρα διαφορετική. Μόνο τέτοια θα μπορούσε να είναι στο Σχολείο μας η Παγκόσμια Μέρα Παιδικού Βιβλίου. Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς μας που στήριξαν αυτή την προσπάθεια και ειδικά στις δασκάλες του Σχολείου μας  κα. Τσιγαρίδα Κλητία και κα. Νικολαΐδου Ειρήνη που είχαν την έμπνευση για μία τέτοια ξεχωριστή ημέρα, στους μαθητές μας που συμμετείχαν δημιουργικά και στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που μας βοήθησε στο να υλοποιήσουμε άλλο ένα όνειρο μας.
Γιατί στο Σχολείο μας τίποτα δε συμβαίνει αν πρώτα δεν είναι όνειρο