Έναρξη σχολικής χρονιάς 2021-2022

Σεπ 202110

Αγαπητοί γονείς  καλημέρα σας και καλή σχολική χρονιά,

Σας καλωσορίζουμε στο Σχολείο μας και με τη συνεργασία όλων μας θα εξασφαλίσουμε μια ήρεμη δημιουργική σχολική χρονιά για τα παιδιά μας!

Για την ημέρα του Αγιασμού (Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021) θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

1) Άφιξη των μαθητών στις 08:00 με 08:15
Είσοδος των μαθητών στο Σχολείο ως ακολούθως:

• Α’ – Β’ τάξη από την κεντρική είσοδο (Καζαντζάκη),
  • Γ – Δ -Ε – Στ από την δεύτερη είσοδο (Δροσίνη)

Στις εισόδους του Σχολείου θα γίνεται επίδειξη σχολικής κάρτας βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος των self test των μαθητών.

2) Αναχώρηση των μαθητών στις 10:00 μετά την ολοκλήρωση του Αγιασμού από τις ίδιες εξόδους.

Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη σας τα παρακάτω:

• Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει υποχρεωτικά με μάσκα και ακολουθώντας όλες τις προβλεπόμενες οδηγίες.
  • Απαγορεύεται η είσοδος των γονέων στο Σχολείο. Αιτήματα γονικών αδειών θα πρέπει να σταλούν στο mail του Σχολείου (4dimvoulas@gmail.com)
  • Οι μαθητές θα έρθουν χωρίς τσάντα καθώς έχουν παραλάβει τα βιβλία τους τον Ιούνιο.

3) Από την Τρίτη 14 έως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου το Ωράριο λειτουργίας του Σχολείου, σύμφωνα με τις διαθέσιμες ώρες εκπαιδευτικών, θα είναι το ακόλουθο:

• Για όλες τις τάξεις έναρξη  08:00 – 08:15,  Λήξη μαθημάτων στις 13:15

Το Ολοήμερο Σχολείο  θα λειτουργήσει με τους μαθητές της Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξης ως τις 15:00,  μέχρι την προσέλευση όλου του απαραίτητου διδακτικού προσωπικού.

Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την Λειτουργία του Σχολείου και τα δρομολόγια του Σχολικού Λεωφορείου θα σας ανακοινωθούν σε επόμενα email.

Ευχόμαστε σε όλους μια καλή σχολική χρονιά στην οποία να πρυτανεύει η ψυχραιμία, η λογική και η αισιοδοξία.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου