Εβδομαδιαία Ωρολόγια Προγράμματα Τμημάτων για Σύγχρονη Τηλεκπαίδευση

Φεβ 202110

Αγαπητοί γονείς καλησπέρα σας!

Για δεύτερη φορά στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, θα μπούμε μαθητές , εκπαιδευτικοί και γονείς στη διαδικασία της σύγχρονης και ασύγχρονης διδασκαλίας.

Είμαστε ωστόσο όλοι περισσότερο έμπειροι! Το παρελθόν έχει δείξει πως η εργατικότητα και το πάθος των εκπαιδευτικών αλλά και η δική σας στήριξη και επιμονή  ώθησε τους μαθητές μας στα καλύτερα αποτελέσματα και κράτησε καθαρούς τους μαθησιακούς στόχους.

Παρακάτω σας επισυνάπτουμε τα Εβδομαδιαία Προγράμματα των Τμημάτων.

Παρακαλούμε μην λησμονείτε πως η επιτυχία μιας σύγχρονης διδασκαλίας στηρίζεται σε αυστηρούς κανόνες την τήρηση των οποίων παρακαλούμε να επιβλέπετε:

• Οι μαθητές μπαίνουν στη συνεδρία με όνομα και επώνυμο γραμμένο στα ελληνικά
  • Είναι ακριβείς στην ώρα έναρξης της διδασκαλίας
  • Κρατούν τις κάμερες και τα μικρόφωνα κλειστά σύμφωνα με τις οδηγίες του εκπαιδευτικού

Αγαπητοί γονείς ας κρατήσουμε την αισιοδοξία μας και ας διδάξουμε στα παιδιά μας πως κάθε δυσκολία ξεπερνιέται με υπομονή, ψυχραιμία και καλή διάθεση.

Από τη Δ/νση του Σχολείου

Οδηγίες: Πατώντας πάνω στο εικονίδιο  >> μπορείτε:

α) Να δείτε το Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα σε μεγέθυνση επιλέγοντας «Λειτουργία Παρουσίασης»

β) Να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας το Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα επιλέγοντας «Λήψη»

γ) Να εκτυπώσετε το Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα επιλέγοντας «Εκτύπωση»

ΤΜΗΜΑ Α1

ΤΜΗΜΑ Α2