Αγιασμός και Ωράριο Λειτουργίας 1ης Εβδομάδας Σχολείου

Σεπ 202011

Αγαπητοί γονείς καλησπέρα σας και καλή σχολική χρονιά,

Η σχολική χρονιά που αρχίζει θα αντιμετωπιστεί από το Σχολείο με αισιοδοξία και οργανωτικότητα.
Για την ημέρα του Αγιασμού (Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020) θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:
1) Άφιξη των μαθητών στις 08:15 με 08:30
Είσοδος των μαθητών στο Σχολείο ως ακολούθως:
  • Α’ – Β’ τάξη από την κεντρική είσοδο (Καζαντζάκη),
  • Γ – Δ -Ε – Στ από την δεύτερη είσοδο (Δροσίνη)
2) Αναχώρηση των μαθητών στις 11:30 μετά την ολοκλήρωση του Αγιασμού από τις ίδιες εξόδους.
Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη σας τα παρακάτω:
  • Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει υποχρεωτικά με μάσκα και ακολουθώντας όλες τις προβλεπόμενες οδηγίες.
  • Απαγορεύεται η είσοδος των γονέων στο Σχολείο. Αιτήματα γονικών αδειών θα πρέπει να σταλούν στο μαιλ του Σχολείου (4dimvoulas@gmail.com)
  • Οι μαθητές θα έρθουν χωρίς τσάντα καθώς έχουν παραλάβει τα βιβλία τους τον Ιούνιο.
Από την Τρίτη 15 έως και την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου το Ωράριο λειτουργίας του Σχολείου σύμφωνα με τις διαθέσιμες ώρες εκπαιδευτικών θα είναι το ακόλουθο:
  • Α’ τάξη: Έναρξη 08:00 – 08:15, Λήξη μαθημάτων στις 12:25
  • Β’, Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξη : Έναρξη  08:00 – 08:15, Λήξη μαθημάτων στις 13:15
Το Ολοήμερο Σχολείο δεν θα λειτουργήσει μέχρι την προσέλευση όλου του απαραίτητου διδακτικού προσωπικού.
Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την Λειτουργία του Σχολείου και τα δρομολόγια του Σχολικού Λεωφορείου θα σας ανακοινωθούν σε επόμενα mail.
Ευχόμαστε σε όλους μια καλή σχολική χρονιά στην οποία να πρυτανεύει η ψυχραιμία, η λογική και η αισιοδοξία.
Από τη Διεύθυνση του Σχολείου