Inventors: 1ο Βραβείο Project Research στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα World Festival.

Απρ 201922

Περήφανο το σχολείο μας συγχαίρει και καμαρώνει τους μαθητές μας, μέλη της Ομάδας  ρομποτικής Inventors.

Κατέκτησαν την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής FIRST Lego League και μας έκαναν να ονειρευόμαστε!

Τα  καλύτερα όνειρά μας πραγματοποιήθηκαν με τις μοναδικές τους επιτυχίες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα World Festival.

1ο Βραβείο Project Research αλλά και προτεινόμενοι για βράβευση στις στις 7(!!!) από τις 9 κατηγορίες του Διαγωνισμού

• Mechanical Design
  • Strategy and Innovation
  • Research
  • Innovative Solution
  • Presentation
  • Teamwork
  • Gracious Professionalism

Συνολικά στο διαγωνισμό οι κριτές τους έδωσαν Άριστα σε 23 από τις 27 κατηγορίες στις οποίες αξιολογήθηκαν.

Η αξιολόγηση πλέον τους κατατάσσει στις κορυφαίες ομάδες του κόσμου!!!

Είμαστε περήφανοι για τους δασκάλους τους, Αντώνη Σκέλλα και Ανδρέα Κούλουμο.

Το όνειρό τους, η εργατικότητα και η αυταπάρνηση, οι ατελείωτες ώρες δουλειάς, η σωστή καθοδήγηση των μαθητών δικαιώθηκαν με τα βραβεία αυτά.

Συγχαίρουμε ακόμη τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, ο οποίος στάθηκε σταθερός, δυνατός αρωγός των απαιτήσεων της ομάδας.

Συγχαρητήρια απευθύνουμε και στους γονείς των μαθητών μας!

Με υπομονή, στοργή και ενθουσιασμό στήριξαν το δύσκολο αυτό ταξίδι παραμερίζοντας την κούραση και τις οικογενειακές τους υποχρεώσεις και συνέβαλλαν με τον τρόπο τους στην επιτυχία.

Περήφανη λοιπόν τη Σχολική Κοινότητα του 4ου Δημοτικού Σχολείου Βούλας καμαρώνει για τα βραβεία της. Βραβεία –αποτελέσματα κοινού οράματος, εργατικότητας και ομαδικού πνεύματος!

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Αλεξάνδρα Μαρκοπούλου