Κυκλοφοριακή αγωγή

ΜΑΚΕΤΑ

αγωγη

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ SELF-TEST ΣΤΗ ΝΕΑ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ EDUPASS

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τη Δευτέρα 1/11/2021 η δήλωση των selftest των παιδιών σας, μαθητών και μαθητριών  του σχολείου μας θα γίνεται στην νέα πλατφόρμα https://edupass.gov.gr/

Στο παρακάτω αρχείο θα βρείτε αναλυτικά τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε. Να σημειωθεί ότι συνεχίζει να ισχύει η εκτύπωση της σχολικής κάρτας του παιδιού σας και ο έλεγχος που γίνεται στην είσοδο του προαυλίου κάθε Τρίτη και Παρασκευή. Απλά με τη νέα πλατφόρμα ειδοποιείται κατευθείαν το σχολείο μας για την πραγματοποίηση της δήλωσης και την έκδοση της σχολικής κάρτας.

Λήψη αρχείου

Στο σχολείο θα έρχεται αναλυτική κατάσταση ανά τάξη και τμήμα με τα παιδιά που έχουν δικαίωμα να παρακολουθήσουν το μάθημα.

EΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ

Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2020-21 ,κατόπιν της υπ.αρ. 8/16-9-2021απόφασης του συλλόγου διδασκόντων, ο προγραμματισμός των εργαστηρίων ανά θεματική ενότητα και τα προγράμματα καλλιέργειας Δεξιοτήτων ανα χρονική περίοδο διαμορφώνεται ως εξής:

• ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ : ΥΠΟΘΕΜΑΤΙΚΗ : ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ -ΑΥΤΟΜΕΡΙΜΝΑ

ΤΙΤΛΟΣ «ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ»  10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ -30 ΝΒΟΕΜΒΡΙΟΥ

•   ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ : ΥΠΟΘΕΜΑΤΙΚΗ : ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ

ΤΙΤΛΟΣ: «ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΩ ,ΤΙΠΙΤΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟ»

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ -9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

• ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ : ΥΠΟΘΕΜΑΤΙΚΗ  ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

ΤΙΤΛΟΣ «ΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΠΙΑΝΑΝΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ»

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2022-ΜΑΡΤΙΟΣ 2022

• ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ : ΥΠΟΘΕΜΑΤΙΚΗ : STEM- ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ

ΤΙΤΛΟΣ » ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΣΣΟΥΛΑ ΠΡΟΧΩΡΩ»