Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Χαρακτικής Βάσω Κατράκη και στο Λαογραφικό Μουσείο Αιτωλικού
Επισκεφθήκαμε με τα παιδιά του Νηπιαγωγείου μας το Μουσείο Χαρακτικής της Βάσω Κατράκη και θαυμάσαμε τα έργα της, μιλήσαμε για εκείνη και τη ζωή της. Παρατηρήσαμε τα έργα της, τα υλικά και τα χρώματα που χρησιμοποιούσε για την κατασκευή τους.
Επισκεφθήκαμε και το Λαογραφικό Μουσείο Αιτωλικού. Είδαμε πως ζούσαν, πώς ντυνόταν και τι χρησιμοποιούσαν οι άνθρωποι τα παλαιότερα χρόνια.