Άρθρα ανά μήνα: Ιούνιος 2023
Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων με θέμα :”Εκκλησίες και εξωκλήσια της περιοχής μας”
Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Βοτανικό Κήπο Ζέλιος Γη
Ομαλή μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό
Στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό, πραγματοποιήσαμε επίσκεψη των νηπίων μας στο Δημοτικό. Όπως και κάθε είδους μετάβαση, είναι κάτι μοναδικό, προσωπικό, για το κάθε άτομο. Η είσοδος του παιδιού σε μία νέα εκπαιδευτική βαθμίδα σε ένα νέο σχολικό περιβάλλον αποτελεί μια πρόκληση που χρειάζεται να επενδυθεί με θετικά συναισθήματα.
Έτσι , οι μικροί μας φίλοι, γεμάτοι χαρά , επισκέφθηκαν την τάξη της Α’ Δημοτικού, όπου είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και να συμμετάσχουν τα μαθήματά της,με ματάκια όλο χαρά και ενθουσιασμό.
Ευχαριστούμε πολύ τη δασκάλα της Α’ Τάξης την κ. Κωνσταντία Σταμάτη, αλλά και τους μαθητές της, που μας γλύκαναν με τον όμορφο τρόπο τους και το κέρασμα τους!!!
Η Α’ Δημοτικού μας περιμένει..
Ετοιμάσαμε ζωγραφιές με τα ονόματά μας και τις κάναμε βιβλιαράκι για να το χαρίσουμε στα παιδιά της Α’ Δημοτικού.