Αρχική » «Διάκριση μαθήτριας Ειρήνης Νάνου στον 24ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης»

«Ό,τι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα,

ό,τι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα»

Οδυσσέας Ελύτης

Η μαθήτρια του σχολείου μας Ειρήνη Νάνου, η οποία φοιτά στη Γ΄ Λυκείου, συμμετείχε στον 24ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Άθλον Ποιήσεως – Γιάννης και Λένα Στρέφη – Κουτσοχέρα» που διοργάνωσε ο Δήμος Καλαβρύτων και το Διεθνές Ίδρυμα «Γιάννης και Λένα Στρέφη-Κουτσοχέρα» και διακρίθηκε για το ποίημά της «Δεκέμβρης του ’43» λαμβάνοντας έπαινο που συνοδεύεται από το χρηματικό ποσό των 300 ευρώ.

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στην Ειρήνη η οποία τίμησε το σχολείο με μια επιπλέον διάκριση και της εύχονται η έμπνευση και οι επιτυχίες να συνοδεύουν πάντοτε τα βήματά της σε ό,τι και αν κάνει!

Συγχαρητήρια Ειρήνη!!!