Αρχική » ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ! – Από τον ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ! – Από τον ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Μια νέα σχολική χρονιά ξεκίνησε.

Ο Σύλλογος Γονέων εύχεται σ’ όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες να έχουν υγεία και δύναμη! Η νέα σχολική χρονιά  να είναι γεμάτη χαμόγελα, δημιουργία και μόρφωση! Με μεθοδικότητα, υπομονή και επιμονή να κερδίσουν το ανεκτίμητο αγαθό της γνώσης και  ταυτόχρονα  να κάνουν κτήμα τους τις αξίες της συνεργασίας, της ευγενούς άμιλλας, του ήθους, της αλληλεγγύης και της αποδοχής του διαφορετικού. Έτσι μόνο θα κατορθώσουν ν’ ανταποκριθούν στις ανάγκες της σύγχρονης κοινωνίας.

Στους εκπαιδευτικούς επίσης και στους γονείς, ευχόμαστε να είναι γεροί, φωτισμένοι και δυνατοί, για να συνεχίζουν να είναι δίπλα στα παιδιά και ν΄ αποτελούν τα  πρότυπά τους.

Ο Σύλλογος Γονέων δηλώνει παρών και θα καταβάλει αδιάκοπη προσπάθεια, προκειμένου να επιτύχουμε όλοι μαζί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, που θα δώσει την ευκαιρία στα παιδιά μας να βλέπουν με αισιοδοξία το μέλλον, να κάνουν όνειρα και να είναι ευτυχισμένα!

Ευχές για μια  καλοτάξιδη νέα σχολική χρονιά!

Για το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων

3ου  ΓΕΛ Κοζάνης

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                        Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Αναστασία Κτενίδου                                                            Σταυρούλα Κολοβού