Εγκύκλιος για τη συμμετοχή υποψηφίων στις Στρατιωτικές Σχολές ακαδ. έτους 2021-22

Προκηρύχθηκε διαγωνισμός για την επιλογή σπουδαστών των ΑΣΕΙ & ΑΣΣΥ ακαδ. έτους 2021-2022.

H υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης του υποψηφίου, καθώς και των απαιτούμενων δικαιολογητικών γίνεται ηλεκτρονικά, μέσω σχετικής εφαρμογής στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://www.asei-assy.mil.gr.

Ο/Η υποψήφιος/α εγγράφεται στην υπόψη εφαρμογή χρησιμοποιώντας τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού του ταχυδρομείου (e-mail) και διαχειρίζεται προσωπικά την αίτησή του/της (επεξεργασία, προσωρινή αποθήκευση, οριστικοποίηση, μεταφόρτωση εγγράφων, αποστολή) πλήρως ηλεκτρονικά.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2021-2022 ορίζεται με την εγκύκλιο Φ251/52575/Α5/12-05-2021.

Την Προκήρυξη Διαγωνισμού του Αρχηγείου Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής μπορείτε να τη βρείτε εδώ.