1. 11/07/: Παγκόσμια Ημέρα Πληθυσμών
    Η 11η Ιουλίου καθιερώθηκε ως Παγκόσμια Ημέρα Πληθυσμών το 1990 για να κάνει γνωστό στο ευρύ κοινό τα προγράμματα του «Ταμείου για τον Πληθυσμό» (UNFPA), ενός οργανισμού του ΟΗΕ που προωθεί το δικαίωμα κάθε άνδρα, γυναίκας και παιδιού στην υγεία και τις ίσες ευκαιρίες. Το «Ταμείο» σχεδιάζει και υλοποιεί πολιτικές και προγράμματα περιορισμού της φτώχειας, αντισύλληψης, ασφαλούς κύησης, πρόληψης και αντιμετώπισης του AIDS και ισότητας των δύο φύλων.

Καλώς ήρθατε!

Καλωσήρθατε στο Blog  του σχολείου μας. Δημιουργήσαμε αυτή την ιστοσελίδα στη προσπάθεια μας να επικοινωνήσουμε μαζί σας και να προβάλουμε ανακοινώσεις, νέα και δραστηριότητες της σχολικής μας μονάδας.

Ελπίζουμε να το βρείτε χρήσιμο.

Επιστρέφω στο σχολείο και μένω υγιής!!!

Aνοίγω το σύνδεσμο!!!!

Οδηγίες Ε.Ο.Δ.Υ για Δημοτικά σχολεία

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ Δημοτικού (Σχολικό έτος 2020-2021)

Δράση Κ.Ε.Σ.Υ. Φωκίδας

Ασφαλής εκπαίδευση εξ΄αποστάσεως

Εγγραφή μαθητών στο Π.Σ.Δ έως και 06/04/2020

Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Αριθμός Μητρώου για την εγγραφή των μαθητών στο ΠΣΔ αναγράφεται στα φύλλα ελέγχου (Α Τρίμηνο) για τους μαθητές των τάξεων Γ’,Δ’,Ε’,ΣΤ’.

Ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση – e class

Σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές μας μπορούν να επισκέπτονται την ψηφιακή πλατφόρμα  e-class, με την οποία είναι εξοικειωμένοι από το μάθημα της Πληροφορικής και να αναζητούν εκπαιδευτικό υλικό που αναρτάται από τους δασκάλους.

Οδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι

Ενημέρωση για ΚΔΑΠ