ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων, η γιορτή λήξης του σχολικού έτους, για λόγους ασφαλείας των μαθητών/τριών, των συγγενών αυτών, καθώς και του διδακτικού προσωπικού, ακυρώνεται.

Υπενθυμίζουμε ότι, αύριο Πέμπτη 13/6/2024 τα σχολεία με απόφαση του Δήμου Χαλανδρίου παραμένουν κλειστά λόγω υψηλών θερμοκρασιών.

Την Παρασκευή 14/6/2024, τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου για το τρέχον σχολικό έτος, δεν θα γίνουν μαθήματα ούτε στο πρωινό πρόγραμμα ούτε στο ολοήμερο. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 8.30πμ μέχρι τις 10.00πμ συνοδεία των γονιών τους, για να παραλάβουν τους τίτλους προόδου και σπουδών και να αποχαιρετήσουν τους/τις εκπαιδευτικούς τους.

Στις 10.15πμ στην αίθουσα εκδηλώσεων θα πραγματοποιηθεί η γιορτή αποφοίτησης των μαθητών/τριών της ΣΤ Τάξης αποκλειστικά για τους γονείς και κηδεμόνες τους.

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών/τριών θα γίνει με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία και την κατανόηση και ζητούμε συγγνώμη για την όποια ταλαιπωρία.

Καλό καλοκαίρι σε όλους!