Εθελοντική αιμοδοσία 9/3 στον χώρο του σχολείου μας

Με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνουμε ότι ο σύλλογος γονέων του σχολείου μας έκανε εγγραφή στο εθνικό μητρώο αιμοδοτών. Στα πλαίσια αυτής της ενέργειας θα πραγματοποιηθεί η πρώτη εθελοντική αιμοδοσία σε συνεργασία με το ΕΚΕΑ το Σάββατο 9/3 και ωρα 11:00-15:00 στο χώρο του 3ου Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίου. Δημιουργούμε τράπεζα αίματος.

Πλέον ο καθένας από εμάς θα μπορεί να εγγραφεί και να αποκτήσει κάρτα εθελοντή αιμοδότη. Ενεργούμε με ευαισθησία. Δημιουργούμε αιμοδοτική συνείδηση στα παιδιά μας. Τα διδάσκουμε μέσω του παραδείγματός μας. Καλούμε όλους τους γονείς να υποστηρίξουν την δράση μας αυτή ώστε να καταφέρουμε να κάνουμε το σχολείο μας αιμοδοτικό κέντρο. Ελάτε οι ίδιοι (νέοι αιμοδότες ή και ήδη εγγεγραμμένοι) και φέρτε και φίλους σας. Ελάτε ανεξάρτητα με το αν μπορείτε να δώσετε. Δώστε την ευκαιρία στα παιδιά να δουν τη δράση από κοντά και να τους εξηγήσουμε τι κάνουμε. Πώς με μία τόσο απλή κίνηση, γινόμαστε αληθινοί ήρωες! Δίνουμε 5 λεπτά από το χρόνο μας για να δώσουμε ζωή και ελπίδα σε κάποιον που το έχει ανάγκη. Η δράση αυτή έχει τη στήριξη του συλλόγου διδασκόντων και το Σύνδεσμο Μικρασιατών Κωνσταντινουπολιτών “Ρίζες” , τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά! Για λόγους αποφυγής συνωστισμού εντός της αίθουσας, παρακαλούμε να μας δηλώσετε ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο και ώρα προτίμησης έως την Κυριακή 3/3. Διάρκεια αιμοδοσίας 11:00-15:00.

Θα χαρούμε να σας δούμε όλους εκεί.

Με εκτίμηση,

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 3ου Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίου