Σχολικά γεύματα 2022-23

Το πρόγραμμα «Σχολικά Γεύματα» θα υλοποιηθεί στο σχολείο μας και το τρέχον σχολικό έτος 2022-23.

Θα παρέχεται καθημερινά ζεστό γεύμα, συσκευασμένο σε ατομικές μερίδες, που θα καταναλώνουν οι μαθητές μας στο ολοήμερο ή θα παίρνουν στο σπίτι τους σε ένα τσαντάκι που θα φέρνουν καθημερινά μαζί τους για να αποφεύγονται ατυχήματα από διαρροές υγρών. Το γεύμα θα είναι συσκευασμένο σε ειδική συσκευασία και θα πρέπει να ανοίγεται προσεκτικά.

Όσοι γονείς επιθυμείτε να συμμετάσχει το παιδί σας στο πρόγραμμα, παρακαλούμε να συμπληρώσετε προσεκτικά την υπεύθυνη δήλωση που μοιράστηκε στα παιδιά σήμερα και φροντίστε να επιστραφεί στο σχολείο τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2022. Τις δηλώσεις επιστρέφουν τα παιδιά στους/στις εκπαιδευτικούς.

Επισημαίνουμε ότι απαιτείται μία δήλωση για κάθε παιδί που θα συμμετάσχει στο πρόγραμμα.