Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Χαλκίδα και στην Ερέτρια

Τη Δευτέρα 9 Μάιου 2022 τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας, τις ΥΑ, τίς εγκυκλίους και τα νέο πρωτόκολλο για τον covid 19 ξεκινήσαμε όλες οι τάξεις του σχολείου μας για την προγραμματισμένη εκπαιδευτική εκδρομή με δύο προορισμούς.

• Την επίσκεψη στη Χαλκίδα και στο θέατρο Παπαδημητρίου για την παρακολούθηση προγραμμάτων διαδραστικού κινηματογράφου (“Μαθαίνω να αγαπώ τον άνθρωπο” , τάξεις Α΄ – Γ΄ και “Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο” , τάξεις Δ΄ – ΣΤ΄ )
  • Το οδοιπορικό στην Ερέτρια στο Αρχαιολογικό Μουσείο και στο Σπίτι με τα μωσαϊκά με ξεναγούς τις δασκάλες του σχολείου μας.

1     21

2    3

4     5   6

7     8

9     10

11      13

14      12

16      20

15      17

18      19

Όλα ήταν όμορφα και οι μικροί μας μαθητές πέρασαν ευχάριστα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.. Ευχαριστούμε θερμά για τη φιλοξενία στο Αρχαιολογικό Μουσείο. Ήταν ένας πολύ όμορφος εκθεσιακός χώρος τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά με πολύ σημαντικά εκθέματα !!