Έλεγχοι προόδου Β τριμήνου

Την Τρίτη 23 Μαρτίου 2021 μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στάλθηκε στους γονείς η βαθμολογία β΄τριμήνου των μαθητών/μαθητριών για τις τάξεις Γ΄,Δ΄,Ε΄και ΣΤ΄. Είχε προηγηθεί ηλεκτρονικά ενημερωτικό σημείωμα για τον τρόπο παράδοσης αλλά και επικοινωνίας των γονέων και με τους δασκάλους των τάξεων Α΄ και Β΄ καθώς και με τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων.

Εκδηλώσεις για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου

Κατόπιν σχετικής εγκύκλιου του Υ.ΠΑΙ.Θ που αφορά τις εκδηλώσεις για την εθνική εορτή της 25ης Μαρτίου 1821 σας γνωρίζουμε τα εξής:

1. Οι εκδηλώσεις  στις σχολικές μονάδες για την επέτειο της εθνικής εορτής θα γίνουν διαδικτυακά, λόγω των έκτακτων μέτρων που έχουν ληφθεί, την Τετάρτη 24 Μαρτίου και θα έχουν διάρκεια δύο διδακτικών ωρών.
  2. Επίσης, σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών που αναφέρεται στον εοερτασμό της επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, δεν θα πραγματοποιηθούν μαθητικές παρελάσεις και, κατά συνέπεια, προετοιμασίες επιλογής μαθητών/τριών για τη συγκρότηση των τμημάτων παρέλασης.

25η Μαρτίου 1821 και η συμβολή του Κλήρου στον Αγώνα… | AgrinioNews