Πρόσκληση για συμμετοχή σε σχολική χορωδία

Οι Σύλλογοι Γονέων & Κηδεμόνων των 1ου, 2ου & 3ου Δημοτικών Σχολείων Αλιβερίου, υπό την αιγίδα της Εταιρείας Ευβοϊκών Σπουδών – Τοπικό Τμήμα Αλιβερίου, σχεδιάζουν από κοινού τη σύσταση και λειτουργία διασχολικής παιδικής χορωδίας. Οι χορωδιακές συναντήσεις των συμμετεχόντων μαθητών θα πραγματοποιούνται μία (1) φορά την εβδομάδα υπό τη διδασκαλία της μουσικού κ. Νατάσας ΙωαννίδουΗ πρώτη ενημερωτική συνάντηση των ενδιαφερόμενων μαθητών και των γονέων τους θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2018, στις 6.30 το απόγευμα στο 2οΔημοτικό Σχολείο. Η έναρξη των χορωδιακών συναντήσεων θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018, στις 11.30 το πρωί στον ίδιο χώρο, όπου θα γίνει και ενημέρωση όσων γονέων δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν κατά την πρώτη ενημερωτική συνάντηση. Την ημέρα εκείνη θα καθοριστούν οι λοιπές λεπτομέρειες για το πλαίσιο πραγματοποίησης της συνέχειας των χορωδιακών συναντήσεων (χώρος, ημέρα και ώρα κ.λπ.).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στους προέδρους των Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων των συνεργαζόμενων σχολείων.

Εκ μέρους των Δ.Σ. των Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων των συνεργαζόμενων σχολείων