Ενημέρωση των μαθητών μας για την ανακύκλωση λαμπτήρων !

Την Τετάρτη 28/11/2018 έγινε ενημέρωση των μαθητών του σχολείου μας για τα οφέλη της ανακύκλωσης λαμπτήρων από εκπροσώπους της ΦΩΤΟΚΥΚΛΩΣΗΣ (μετά από σχετική άδεια του ΥΠ.Π.Ε.Θ). Στο τέλος της ενημέρωσης παραχωρήθηκαν δωρεάν στο σχολείο μας κάδοι ανακύκλωσης λαμπτήρων (διαφόρων μεγεθών) από σκληρό χαρτί. Πρόκειται για κάδους που πιθανόν να έχετε δει και σε διάφορα μεγάλα καταστήματα.

Το σχολείο μας θα έχει μόνιμα αυτούς τους κάδους και σας καλεί να συμμετέχετε στη δράση αυτή φέρνοντας λαμπτήρες που δε χρειάζεστε πια, συμβάλλοντας και εσείς, δια του παραδείγματος, στην εκπαίδευση των παιδιών μας σε θέματα ανακύκλωσης και γενικότερα προστασίας του περιβάλλοντος.

Δείτε σχετικές φωτογραφίες από την ενημέρωση των μαθητών μας !

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.