Έχετε γράμμα!

8Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 οι Α΄ και Β΄ τάξεις του σχολείου μας πραγματοποίησαν ανταλλαγή γραμμάτων μεταξύ τους στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας για να εξοικειωθούν με τον παραδοσιακό τρόπο αλληλογραφίας. Οι μικροί μαθητές έγραψαν με χαρά και ενθουσιασμό τις σκέψεις τους, τα νέα τους, αλλά και τις ερωτήσεις τους προς τα παιδιά της άλλης τάξης και τα έστειλαν μέσα σε ταχυδρομικό φάκελο. Δεν παρέλειψαν να σχεδιάσουν και να ζωγραφίσουν τα δικά τους γραμματόσημα και τέλος να βάλουν τη δική τους σφραγίδα. Κάποια γράμματα συνοδεύτηκαν και από πανέμορφες ζωγραφιές!

Στο τέλος, οι επιστολές δόθηκαν στους παραλήπτες τους με τη βοήθεια των μικρών μας ταχυδρόμων.

Συγχαρητήρια στους μικρούς μας μαθητές και τις δασκάλες τους!

Δείτε σχετικό φωτογραφικό υλικό εδώ.

Copyright © 2024. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.