Συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα “ΒΟΥΡΤΣΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ”

Vourtsizoume MaziΣας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα συμμετέχει στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο: «Βουρτσίζουμε μαζί». Το πρόγραμμα αφορά σε μαθητές και μαθήτριες των Α΄- Β΄- Γ΄ Δημοτικού. Η συνολική διάρκεια της παρουσίασης/ εκπαίδευσης θα είναι μία (1) διδακτική ώρα. Η συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι προαιρετική και δωρεάν. Η παρουσίαση/ενημέρωση θα πραγματοποιηθεί από εθελοντές Οδοντίατρους με οπτικό υλικό και τρόπο επικοινωνίας, προσαρμοσμένο στο συγκεκριμένο ηλικιακό κοινό με στόχο την καλύτερη δυνατή αποτελεσματικότητα του συγκεκριμένου προγράμματος.

Δείτε τη σχετική ενημερωτική επιστολή προς τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας.

Προκειμένου να υλοποιηθεί το πρόγραμμα, απαιτείται σύμφωνα με τα οριζόμενα στο σχετικό εγκριτικό έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. η έγγραφη συναίνεσή σας. Το υπογεγραμμένο έγγραφο θα πρέπει να επιστραφεί στο σχολείο τη Δευτέρα 29/01/2024.

Copyright © 2024. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.