Σχολικοί Αγώνες Χειροσφαίρισης Γυμνασίων Ν. Έβρου – Κορίτσια

DSC_0094Στις 12/4/16 πραγματοποιήθηκαν σχολικοί αγώνες Χειροσφαίρισης Γυμνασίων Ν. Έβρου (κορίτσια). Έλαβαν μέρος 6 γυμνάσια (1ο,2ο,3ο,4ο,5ο, Άνθειας). Το σχολείο κληρώθηκε στον πρώτο όμιλο μαζί με το 1ο Γυμνάσιο  και Γυμνάσιο Άνθειας. Στον πρώτο αγώνα χάσαμε από το γυμνάσιο Άνθειας με σκορ 14-3. Στον δεύτερο αγώνα χάσαμε από το 1ο Γυμνάσιο με σκορ 6-1. Στην τελική κατάταξη στο σχολείο κατέλαβε την έκτη θέση.

Ευχαριστούμε τις μαθήτριες για τους όμορφους αγώνες στο πλαίσιο του ”ευ αγωνίζεσθαι”. Παπαδημητρίου Ιωάννα Γ4, Παπαδημητρίου δήμητρα Α3, Πανταζίδου Κλεοπάτρα Γ4, Νικολέττου Αντιγόνη Γ4, Λουτσίδου Νικόλ Γ3, Μιλτσακάκη Μαρίνα Β2, Μπουρντίνα Λίντα Β3, Ελευθεριάδου Μαρία Γ4, Νάσου Βερονίκη Γ3, Σανδαλτζοπούλου Αναστασία Β4, Μπηλιώνη Κωνσταντίνα Γ3, Παλακίδου Αναστασία Β4, Παύλου Μαρία Α3.

Ευχαριστούμε το γραφείο Φυσικής Αγωγής για την διοργάνωση και τον σύλλογο Χειροσφαίρισης ”Κύκλωπες” για την βοήθεια που μας πρόσφεραν.

Φωτογραφίες…