Αγαπητοί επισκέπτες,

Στο Ιστολόγιό μας, που είναι ένα ακόμη «βήμα λόγου» μέσα στον σχολικό και ευρύτερο κυβερνοχώρο, «ξεδιπλώνονται» μερικές από τις πτυχές της σχολικής ζωής του 2ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης: τα πνευματικά πονήματα των μαθητών ή των καθηγητών, οι δράσεις τους  και  ο προβληματισμός τους πάνω σε ποικίλα θέματα σχολικού ή κοινωνικού ενδιαφέροντος.

Σας καλούμε, λοιπόν, να πλοηγηθείτε στον χώρο μας και να καταθέσετε τον δικό σας προβληματισμό πάνω σε κοινωνικά, εκπαιδευτικά ή άλλα ζητήματα, προκειμένου να πραγματωθεί ο σκοπός λειτουργίας του Ιστολογίου, ο οποίος είναι πρωτίστως η υγιής και εποικοδομητική διάδραση της σχολικής κοινότητας με το ευρύτερο κοινωνικοπολιτισμικό περιβάλλον.

Σας καλωσορίζουμε και σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση!

Επισκεφτείτε τον επίσημο ιστότοπο του σχολείου μας για να ενημερωθείτε για τις ποικίλες δράσεις μας!