Πολιτιστικό Πρόγραμμα Let’s Dance σχολικής χρονιάς 2014 – 2015

Κάθε τέλος και μια καινούργια αρχή. Έτσι και το ”Let’s Dance” έφτασε στο τέλος του με την παρουσίαση των προγραμμάτων του σχολείου,  όπου πρωταγωνιστές ήταν τα παιδιά. Όταν τα παιδιά δημιουργούν, ανακαλύπτεις ότι ακόμα μαθαίνεις.. Μια παρουσίαση με 4 χορευτικά, μια παρουσίαση Power Point, ένα μουσικοχορευτικό με στοιχεία ενόργανης γυμναστικής, ένα μουσικοχορευτικό καραόκε, και μια μουσικοχορευτική σύνθεση σε μοτίβο ”Shadow Dance”. Ένα ευχαριστώ στα παιδιά που είναι το κίνητρο για την μουσικοχορευτική συνέχεια του 2ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης.

Με την σειρά όπως εμφανίστηκαν:

1ο χορευτικό: Νάνου Δέσποινα Α4, Μαργαριτίδου Θεοδώρα Α4, Παλακίδου Αναστασία Α4, Μουρβετίδου Ιωάννα Α4, Ουσταμπασίδου Φωτεινή Α4, Σανδαλτζοπούλου Αναστασία Α4.

2ο χορευτικό: Δαλάτση Αγγελίνα Γ1, Γκαιντατζοπούλου Νικόλ Γ1, Καραμιχάλη Χριστίνα Β2, Αυλωνίτη Δήμητρα Β1, Παρασχάκη Βάσω Α3, Μαρίνου Ευφραιμία Β3.

3ο χορευτικό: Αμοιρίδου Κατερίνα Β1, Γιοβανούδη Μαρία Β1, Θεοδωρίδου μορφύλη Β2,
Γαλάνη Στέλα Β1.

4ο χορευτικό:  Χαλεπάκη Μαρία Γ5, Τσάμπουρα Μαρίλια Γ5, Τσιομλεκίδου Χρύσα Β5, Μπηλιώνη Κων/να Β3, Νικολέττου Αντιγόνη Μαγδαληνή Β4.

5ο χορευτικό και καραόκε: Παλακίδου Αναστασία Α4, Μουρβετίδου Ιωάννα Α4. Καραόκε: Μπηλιώνη Κων/να Β3

Μουσικοχορευτική σύνθεση με ενόργανη: Δημούδη Λία Α1.

Shadow Dance: Χαλεπάκη Μαρία Γ5, Μπηλιώνη Κων/να Β3.