Η διαδικασία επιλογής ολοκληρώθηκε! Οι υποψήφιοι δημοσιογράφοι από τις μεγάλες τάξεις (Senior Bloggers) κατέθεσαν τα άρθρα τους με θέμα την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και τις δράσεις που οργανώθηκαν στο σχολείο μας τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου. Τα άρθρα δακτυλογραφήθηκαν στην ειδική σελίδα και μετά από επιμέλεια και διόρθωση είναι έτοιμα για δημοσίευση. Η ομάδα παρέλαβε τις δημοσιογραφικές ταυτότητες και στο επόμενο meeting θα καθοριστούν οι αναθέσεις! Από εδώ και πέρα την ενημέρωση αναλαμβάνουν οι ίδιοι οι μαθητές και ανυπομονούμε όλοι να παρακολουθήσουμε τη σχολική ζωή από την πένα τους! Όπως θα δείτε, πάντως, κρίνοντας από τη δοκιμάστική ανάθεση, μάλλον έχουμε να διαβάσουμε σπουδαία άρθρα. Μείνετε συντονισμένοι στο blog του 2ου Δ.Σ. Πορταριάς- Άλλης Μεριάς και ελάτε να μοιραστούμε τη σχολική καθημερινότητα μέσα από τα μάτια των παιδιών!

Επισκεφτείτε τον παρακάτω σύνδεσμο για να διαβάσετε τις διαφορετικές εκδοχές από τη δημοσιογραφική ομάδα. Οι διορθώσεις που έγιναν ήταν κυρίως τεχνικές (π.χ. τονισμός, στίξη, ορθογραφία). Τα κείμενα είναι αυθεντικά.

Διαβάστε εδώ τα άρθρα μας!