Τους προστάτες μας, τους Τρεις Ιεράρχες γιορτάσαμε σήμερα στο Σχολείο μας. Το πρωί παρακολουθήσαμε τη Θεία Λειτουργία στον ενοριακό μας ναό της Αγίας Παρασκευής. Οι μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης μάλιστα συμμετείχαν ψάλοντας ύμνους στην ακολουθία της ευλογίας των άρτων. Στη συνέχεια ,όλοι μαζί παρακολουθήσαμε μικρό θεατρικό που παρουσίασαν οι μαθητές της Ε τάξης και βίντεο που αφορούσε στη ζωή και στο έργο των Τριών Ιεραρχών. Έπειτα τη σειρά είχαν οι βασιλόπιτες. Κάθε τάξη έκοψε τη δική της βασιλόπιτα, προσφορά κάποιας μητέρας  κι ο τυχερός του φλουριού είχε δώρο βιβλίο, προσφορά του Συλλόγου Γονέων.  Η μέρα μας συνεχίστηκε με επίκαιρες δραστηριότητες στις τάξεις. Ήταν μια γιορτινή ημέρα. Ευχαριστούμε τις μητέρες και το Σύλλογο γονέων για την συνεισφορά τους στο να γίνει η ημέρα μας γιορτινή.          Χρόνια μας πολλά! Και του χρόνου!