Κατάθεση αίτησης τοποθέτησης σχολικού τροχονόμου

Παρακαλούμε όσοι/ες ενδιαφέρονται για την τοποθέτησή τους ως σχολικοί τροχονόμοι στο σχολείο μας να καταθέσουν την αίτησή τους προς τη σχολική μας μονάδα έως και την Τρίτη 10.9.24 και ώρα 09.00 π.μ.

Η απόφαση λαμβάνεται έπειτα από πρόταση τριμελούς επιτροπής Σχολείου, Δήμου και Συλλόγου Γονέων.

Διαβάστε ΕΔΩ το σχετικό έγγραφο.

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

Πατήστε σε κάθε τάξη/τμήμα για να δείτε τα υλικά που θα χρειαστούν για τη νέα σχολική χρονιά οι μαθητές/τριες μας.

Τμήμα Α1  –  Τμήμα Α2

Τμήμα Β1Τμήμα Β2

Τάξη Γ

Τάξη Δ

Τμήμα Ε1Τμήμα Ε2

Τάξη Στ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-25

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2024-25 θα γίνει στο σχολείο μας την Τετάρτη 11-9-2024 και ώρα 8:30 π.μ. Η πόρτα του σχολείου θα ανοίξει στις 8:00 π.μ. Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να προσέλθουν έως τις 8:15 π.μ. χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας του Αγιασμού.

Μετά τον Αγιασμό οι γονείς της Α΄ τάξης θα παραμείνουν στο σχολείο για να ενημερωθούν σχετικά με την κατανομή των μαθητών/τριών στα τμήματα και τη λειτουργία του σχολείου από τον Υποδιευθυντή και τις εκπαιδευτικούς της τάξης.

Διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2024-2025

Για να ενημερωθείτε για τη διαδικασία εισαγωγής μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Καλλιτεχνικών Σχολείων πατήστε εδώ.    Για τον κατάλογο των Καλλιτεχνικών Σχολείων και την αίτηση πατήστε εδώ.