Ολοήμερο πρόγραμμα 2020-21

Παλλήνη, 29/9/2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Από αύριο Τετάρτη 30-9-20 μπορούν να παραμείνουν στο ολοήμερο πρόγραμμα  και οι μαθητές/τριες της Γ και Δ τάξης και τα αδέλφια τους. Από την Παρασκευή 2-10-20 μπορούν να παραμείνουν τα παιδιά όλων των τάξεων, τα οποία έχουν κάνει αίτηση παραμονής στο ολοήμερο  πρόγραμμα του σχολείου.

Η Δ/ντρια και

ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΤΗΣ Α΄ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας προωθούμε μήνυμα   για την εγγραφή των μαθητών της Α τάξης Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Μπορείτε να επικοινωνείτε (με e mail) με το σχολείο, για τον αριθμό μητρώου κάθε μαθητή/τριας ή για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

Παροχή προσωπικών λογαριασμών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο στους μαθητές των Νηπιαγωγείων και της Α’ τάξης

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Παλλήνη, 28/9/2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Για να λειτουργήσει το ολοήμερο για όλα τα εγγεγραμμένα παιδιά, χρειάζονται ώρες εκπαιδευτικών για τη δημιουργία δύο ακόμη τμημάτων. Τα τμήματα αυτά θα λειτουργήσουν όταν τοποθετηθούν στο σχολείο μας, από τη Δ/νση ΠΕ Ανατολικής Αττικής,  εκπαιδευτικοί για τη στελέχωσή τους.

Η

ΨΕΙΡΕΣ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας,

Σας γνωστοποιούμε ότι παρουσιάστηκαν ψείρες σε μαθητές/τριες του σχολείου. Παρακαλούμε να ελέγξετε τα παιδιά στο σπίτι. Αν εντοπίσετε ψείρες, να χρησιμοποιήσετε τα κατάλληλα σκευάσματα, ώστε να αντιμετωπιστούν. Σε διαφορετική περίπτωση να χρησιμοποιήσετε τις μεθόδους πρόληψης, ώστε να μην κολλήσουν.

Παλλήνη, 17/9/2020

Η Δ/ντρια και

» Διαβάστε όλο το άρθρο

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ (2020-21)

Τηλέφωνο: 210-6666287

e-mail : mail@2dim-pallin.att.sch.gr

ΠΑΛΛΗΝΗ,   15 Σεπτεμβρίου 2020

ΘΕΜΑ : Κανονισμός λειτουργίας του σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών μας,

Με στόχο την ομαλή και δημιουργική σχολική ζωή, την επίτευξη των παιδαγωγικών στόχων, καθώς και τη δημιουργία και διατήρηση ενός ασφαλούς περιβάλλοντος για όλους/ες τους/τις μαθητές/τριές μας, σας γνωστοποιoύμε  τους βασικούς

ΕΝΑΡΞΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Παλλήνη, 15/9/2020

Αγαπητοί γονείς,

Από αύριο Τετάρτη 16-9-2020 θα λειτουργήσει το ολοήμερο πρόγραμμα έως τις 16.00 μόνο για

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΥΛΙΚΑ

ΥΛΙΚΑ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ ΣΤ1 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ ΣΤ2 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΥΛΙΚΑ ΣΤ3 ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2020-2021

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2020-21

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ( Είμαστε αναγκασμένοι να αλλάξουμε την προηγούμενη ανακοίνωσή μας, καθώς σήμερα Παρασκευή 11-9-2020 και ώρα 13.51, μας ήρθε μέηλ  στο σχολείο, στο οποίο αναφέρεται ότι οι μαθητές/τριες τη Δευτέρα 14-9 πρέπει να προσέλθουν στις 8.15 το πρωί και να αποχωρήσουν μετά το πέρας του αγιασμού).

Η ανακοίνωση (αν δεν αλλάξει κάτι) διαμορφώνεται ως εξής:

Σχολικό έτος 2020-21: Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων του σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας,

Ευχόμαστε σε όλους καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία.

Σας γνωστοποιούμε τα ονόματα των δασκάλων των τμημάτων του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2020-21:

Α1:  Βούλα Τσούτσε

Α2: Άννα Αναστασοπούλου