Μαΐ 22

Ανακοίνωση για 24/5 και 27/5

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό την Παρασκευή 24/5 και τη Δευτέρα 27/5/2019, λόγω εκλογών.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Μαΐ 13

Ανακοίνωση για τις 22 Μαΐου

Αγαπητοί γονείς,

Την Τετάρτη 22 Μαΐου 2019 το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό, λόγω της τακτικής γενικής συνέλευσης και των εκλογών του συλλόγου των εκπαιδευτικών «Αλέξανδρος Δελμούζος».

Παλλήνη 10/5/2019

Απρ 19

ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

Απρ 19

Εγγραφές στην Α΄τάξη (σχολικό έτος 2019-20)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι εγγραφές στην Α΄τάξη (σχολικό έτος 2019-20) θα γίνουν από:

Δευτέρα 6 Μαΐου έως και Δευτέρα 20 Μαΐου 2019,   9.00π.μ. – 12.30 μ.μ.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

• Αίτηση γονέα (Θα δοθεί από το Σχολείο)
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή – ΑΔΥΜ (Μπορεί να δοθεί από το Σχολείο ή να αναζητηθεί στο διαδίκτυο)
  • Προσκόμιση του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή/τριας, στο οποίο να φαίνεται ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας (λογαριασμοί ΔΕΚΟ, κινητής τηλεφωνίας κλπ)
  • Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο
  • Υπεύθυνη δήλωση του γονέα ποιος θα παραλαμβάνει τον/την μαθητή/τρια κατά την αποχώρηση από το Σχολείο (Το έντυπο θα δοθεί από το Σχολείο).

Τα γεωγραφικά όρια του Σχολείου μας είναι:
Λ. Μαραθώνος, Λ. Ανθούσης – Περ. Λόφου Έντισον – Πεντέλης – Βυζαντίου – Σαλαμίνος – Ζώνη Πεντελικού – Ελαιώνων – Αργιθέας – Ελπίδος – Λ. Πουλή – Λ. Μαραθώνος

Μαρ 19

Εορτασμός 25ης Μαρτίου

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας γνωστοποιούμε ότι την Παρασκευή 22 Μαρτίου θα γίνει ο εορτασμός για την επέτειο της 25ης Μαρτίου στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου.

Η κεντρτική είσοδος του Σχολείου θα ανοίξει στις 10.45 π.μ. Η γιορτή θα αρχίσει στις 11.00 π.μ. και θα τελειώσει στις 12.30 μ.μ.

Παρακαλείστε να φροντίσετε για την έγκαιρη προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών. Το ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει.

Παλλήνη 18/3/2019

Μαρ 13

Αγαπητοί γονείς,

Την Τρίτη 19 Μαρτίου 2019  το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό, λόγω επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών από τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου.

Παλλήνη, 13/3/2019

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Σχολείου

Φεβ 09

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας γνωστοποιούμε ότι κάθε Τετάρτη θα βρίσκεται στο Σχολείο μας Σχολική Ψυχολόγος, διορισμένη από το αρμόδιο υπουργείο.

Δίνεται η δυνατότητα κατ’ ιδίαν συνάντησης μαζί της, στον χώρο του Σχολείου. Όσοι γονείς επιθυμείτε, μπορείτε να κλείσετε ραντεβού ή τηλεφωνώντας στο Σχολείο κάθε Τετάρτη 8.00 π.μ. – 10.00 π.μ. ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

elisavet_vent@hotmail.com ,

Παλλήνη, 11/2/2019

Ιαν 26

Εορτή των Τριών Ιεαρχών και του Αγίου Τρύφωνα – Ανακοίνωση

Αγαπητοί γονείς,

Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου, εορτή των Τριών Ιεραρχών, το Σχολείο δε θα λειτουργήσει.

Την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου, με απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε Ανατ. Αττικής, θα πραγματοποιηθεί έκτακτη εορταστική εκδήλωση για την τοπική θρησκευτική εορτή του Αγίου Τρύφωνα. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 9.30 π.μ. στην Εκκλησία, συνοδευόμενοι/ες από τους γονείς τους, και θα αποχωρήσουν από την Εκκλησία συνοδεία των γονέων τους.

Σημαιοφόρος και παραστάτες θα είναι οι μαθητές/τριες που θα παρελάσουν την 25η Μαρτίου.

Παλλήνη, 25/1/2019

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Σχολείου

Ιαν 09

Τετάρτη 9-1-2019 ο Σχολείο θα ανοίξει στις 10.00 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με απόφαση του Δημάρχου, σήμερα, Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019, τα Σχολεία της Παλλήνης θα ανοίξουν στις 10.00 π.μ.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Ιαν 07

Τρίτη 8-1-2019 το Σχολείο θα παραμείνει κλειστό

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με απόφαση του Δημάρχου, αύριο, Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019, τα Σχολεία της Παλλήνης θα παραμείνουν κλειστά.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Παλαιότερα άρθρα «