ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2020-21

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ( Είμαστε αναγκασμένοι να αλλάξουμε την προηγούμενη ανακοίνωσή μας, καθώς σήμερα Παρασκευή 11-9-2020 και ώρα 13.51, μας ήρθε μέηλ  στο σχολείο, στο οποίο αναφέρεται ότι οι μαθητές/τριες τη Δευτέρα 14-9 πρέπει να προσέλθουν στις 8.15 το πρωί και να αποχωρήσουν μετά το πέρας του αγιασμού).

Η ανακοίνωση (αν δεν αλλάξει κάτι) διαμορφώνεται ως εξής:

Τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 (η κεντρική είσοδος του σχολείου θα ανοίξει στις 8.00 πμ).

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 11.30 π.μ.

Στις 11.50 πμ, μετά το πέρας του αγιασμού,  οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν.

Κατά την προσέλευσή τους δε θα παραμένουν στον χώρο του προαυλίου. Θα οδηγούνται από εκπαιδευτικούς στην αίθουσα του τμήματός τους.

Επίσης, θα πρέπει να έχουν μαζί τους την τσάντα τους, καθώς θα τους δοθούν τα βιβλία.

Σας υπενθυμίζουμε ότι οι μαθητές/τριες πρέπει να είναι εφοδιασμένοι με μάσκα, καθώς η χρήση της είναι υποχρεωτική στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου. Λόγω των μέτρων κατά της διασποράς του covid-19, δεν επιτρέπεται στους γονείς να εισέλθουν στον προαύλιο χώρο του σχολείου, όπως γινόταν την ημέρα του αγιασμού τα προηγούμενα χρόνια.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου σας εύχονται καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.