ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ 11/01/2021

Παλλήνη, 8-1-2021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας,

Με την επαναλειτουργία των σχολείων από τη Δευτέρα 11-1-2021,  και στα πλαίσια των μέτρων κατά της διασποράς του κορωνοϊού Covid-19, ο Σύλλογος Διδασκόντων αποφάσισε τα ακόλουθα:

• Οι μαθητές/τριες θα συνεχίσουν να προσέρχονται στο σχολείο στο διάστημα από 8.00 πμ έως 8.15 πμ και θα πηγαίνουν κατευθείαν στην αίθουσα του τμήματός τους, όπου θα τους περιμένει ο εκπαιδευτικός με τον οποίο θα έχουν μάθημα την πρώτη ώρα.

Παρακαλούμε να αποχωρείτε αμέσως μετά την παράδοση των μαθητών/τριών στον εφημερεύοντα, ώστε να αποφεύγεται ο συνωστισμός.

• Η αποχώρηση όλων των μαθητών /τριών θα γίνεται στη 1.15 μμ ως εξής:

α) Οι μαθητές/τριες των τάξεων Α, Β, Γ, καθώς και τα αδέρφια τους, θα αποχωρούν από την κεντρική πόρτα του σχολείου στην οδό Ανατολής.

β) Οι μαθητές/τριες των τάξεων Δ, Ε και Στ θα αποχωρούν από την πλαϊνή πόρτα του σχολείου, στο εκκλησάκι.

Παρακαλούμε να αποχωρείτε αμέσως μόλις παραλάβετε το παιδί σας. Ζητούμε την κατανόηση και τη συνεργασία σας, ώστε να αποφεύγεται ο συνωστισμός κατά την ώρα της αποχώρησης των μαθητών/τριών.

• Το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά και τα παιδιά θα αποχωρούν μόνο από την κεντρική πόρτα στη οδό Ανατολής.

Ευχόμαστε σε όλους Καλή και Δημιουργική Χρονιά, με Υγεία!

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου