ΑΡΩΜΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ  ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

ΧΡΙΣΤ._2Γράφει η Κ.Φ.Α.

Μαρία Μπουρτζή

ΧΡΙΣΤ._1 Σαν το εργαστήρι του Αι-Βασίλη είναι το σχολείο μας αυτές τις ημέρες. Οι μικροί μαθητές φτιάχνουν χριστουγεννιάτικες κατασκευές, μαθαίνουν τραγούδια και οι φωνούλες τους αντηχούν στις πρόβες για την χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Δεν θα μπορούσε λοιπόν να λείπει το γιορτινό κλίμα και από το μάθημα της φυσικής αγωγής.  Τα ζαχαρωτάΧΡΙΣΤ._3 έγιναν  εμπόδια, χριστουγεννιάτικες μπάλες, σκουφάκια και μπαλόνια έγιναν σκυτάλες. Ένα δέντρο από κάποια  ΧΡΙΣΤ._4παλιά γιορτή ζωντάνεψε με τις ευχές που έγραψαν οι μαθητές την Ε τάξης στην αγγλική γλώσσα με την βοήθεια της κ. Ματάκια  Αικ. και της κ. Κοσκινά Ελένης στο μάθημα των Αγγλικών. Κουτιά από δώρα τοποθετήθηκαν το ένα πάνω από το άλλο και οι μαθητές της ΣΤ τάξης  έφτιαξαν τα πιο πρωτότυπα χριστουγεννιάτικα δέντρα.

ΧΡΙΣΤ._5Και φυσικά δεν θα μπορούσε να λείπει ο χορός. Δυνατή μουσική και οι χορευτικοίαυτοσχεδιασμοί ξεκίνησαν. Γιατί ο χορός είναι έκφραση, διασκέδαση, δημιουργία και φυσικά……αερόβια  άσκηση.

ΚΑΛΕΣ  ΓΙΟΡΤΕΣ  ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!