Εκλογές Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, σας προσκαλεί την ερχόμενη Τετάρτη 02/11/22 και ώρα 18:00’, να συμμετάσχετε στις εκλογές ανάδειξης νέου Διοικητικού Συμβουλίου. Οι εκλογές θα διεξαχθούν στο χώρο του Σχολείου.

Όσοι και όσες επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν υποψηφιότητα.

Η συμμετοχή όλων μας κρίνεται απαραίτητη καθώς είναι σημαντικό να μην παραλείψουμε αυτή μας την υποχρέωση.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ

Είναι σημαντικό να εκφράσετε την προτίμηση σας για τα μέλη, που θα απαρτίσουν το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Διότι:

• Ο Σύλλογος είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ του σχολείου και των γονέων.
  • Είναι αυτοί που επαγρυπνούν, συλλέγουν και παρουσιάζουν τα τυχόν προβλήματα στη Διοίκηση του σχολείου. Είτε αυτά έχουν να κάνουν με την κτιριακή υποδομή και την ασφάλεια, είτε με την υγεία και υγιεινή, είτε με τη λειτουργικότητα.
  • Προτείνουν λύσεις και συνεργάζονται με τη Διοίκηση του σχολείου για την επίλυσή τους.
  • Θα είναι αυτοί που θα υποβοηθούν το έργο του σχολείου μας και θα συμπαραστέκονται στους γονείς και στα παιδιά και θα επιδεικνύουν κοινωνική ευαισθησία σε τυχόν προβλήματα που προκύπτουν.
  • Από αυτούς θα περιμένουμε να μας συντονίσουν για να οργανωθούν εκδηλώσεις, που αφορούν τα παιδιά μας!
  • Ο σύλλογος μέσα από τις πρωτοβουλίες, τις δράσεις και τις εκδηλώσεις του θα συσφίξει τις σχέσεις μεταξύ του σχολείου και των γονέων.
  • Η καλύτερη συνεργασία των γονέων με το σχολείο έχει σαν αποτέλεσμα : Καλύτερο εκπαιδευτικό αποτέλεσμα για τα παιδιά μας.

Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων!

Ο απερχόμενος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 2ου Δημοτικού Χαλάστρας