Δ τάξη

Ζω Καλύτερα – Ευ Ζην

«Οδική Ασφάλεια»

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Βαφέα Όλγα, ΠΕ70

Τα παιδιά της Δ’ Τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Χαλάστρας στο πλαίσιο του εργαστηρίου δεξιοτήτων «ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ», δημιούργησαν μια αφίσα με θέμα το ποδήλατο. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην δασκάλα των εικαστικών κυρία Ανθή Τζούτζια για τη σημαντική και πολύτιμη βοήθειά της.

IMG e8ccf107a097a4fe1f904c1e4ba313e6 V

«Ο δρόμος και εγώ»

Στο πλαίσιο εκπαιδευτικού προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής που υλοποιούμε οι μαθητές της Δ’ τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Χαλάστρας, είχαμε τη χαρά και τον ενθουσιασμό να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας την κυρία Αγγελική Βουδούρη, υπαρχιφύλακα της ομάδας ΔΙΑΣ. Μας  μίλησε για τον Κ.Ο.Κ., τι πρέπει να προσέχουμε σαν πεζοί και σαν επιβάτες αλλά και πώς να κυκλοφορούμε με το ποδήλατο.

Την ευχαριστούμε από καρδιάς που αμέσως ανταποκρίθηκε στην πρόσκλησή μας και μας έμαθε τόσα πράγματα!

Screenshot 2021 11 17 204915