Αρχική » δραστηριότητες

Οκτώβριος 2024

δραστηριότητες

Δωρεά μασκών στο σχολείο μας…
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά την εταιρεία Larisa Face Cover, για την ευγενική  χορηγία 1000 ιατρικών μασκών μιας χρήσης προς το σχολείο μας και τους μαθητές μας. Πραγματικά, η συνεισφορά σας είναι πολύτιμη ειδικά σε μια τέτοια δύσκολη περίοδο.

Προσφορά τροφίμων στο “Χαμόγελο του παιδιού”
Ενόψει των Χριστουγέννων και των εορταστικών ημερών, το σχολείο μας παρέδωσε σήμερα τα τρόφιμα που συγκέντρωσε για το ΄΄Χαμόγελο του Παιδιού΄΄. Η Κοινωνική Λειτουργός του ΄΄Χαμόγελου του Παιδιού΄΄ κα Λιακοπούλου Κατερίνα, επισκέφθηκε το σχολείο μας και μίλησε στα παιδιά της Α΄ και Β΄ τάξης για το Σύλλογο, τη δημιουργία και τη δράση του. Ευχαριστούμε θερμά όλους τους γονείς για την προσφορά τους και τη συγκινητική τους ανταπόκριση!
Ευχόμαστε σε όλους Καλές γιορτές με υγεία και πολλή αγάπη!!
Αγαπητοί γονείς- κηδεμόνες,
Στο πλαίσιο διαφόρων δράσεων που διοργανώνει το σχολείο μας, τη Πέμπτη στις 9 Δεκέμβρη 2021, πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας, μία δράση με θέμα: ΄΄Σωστή Υγιεινή και Περιποίηση των Δοντιών ΄΄. Η δράση απευθυνόταν σε μαθητές της Γ΄& Δ΄ τάξης του σχολείου μας. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Οδοντιατρικό Σύλλογο Ηλείας για την άμεση ανταπόκριση του. Ιδιαίτερα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους Οδοντιάτρους, κο Παπαγεωργακόπουλο Περικλή και κο Αθανασόπουλο Χρήστο για την άψογη παρουσίασή τους και τις χρήσιμες συμβουλές που έδωσαν στα παιδιά σχετικά με τη σωστή φροντίδα των δοντιών τους.