Ενημέρωση γονέων

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο τμήμα Δ΄2 εντοπίστηκε μαθητής, ο οποίος βγήκε θετικός στο self test την Τετάρτη 12/5/2021 και 13/5/2021 έκανε rapid test στο οποίο βγήκε θετικός και ενημέρωσε το σχολείο.
Το σχολείο με τη σειρά του ενημέρωσε τη Διεύθυνση Π.Ε. Αθηνών, Το τμήμα Covid 19 του ΕΟΔΥ και το τμήμα Πολιτικής Προστασίας του Νοτίου Τομέα Αθηνών.
Σε ενημέρωση του σχολείου μας από γιατρό του Ν. Τομέα Αθηνών, ενημερωθήκαμε ότι το τμήμα θα πρέπει να κλείσει για το διάστημα που προβλέπει ο νόμος σε αντίστοιχες περιπτώσεις, προκειμένου να υπάρξει ιχνηλάτηση του κρούσματος. Γι’ αυτόν τον λόγο θα ξεκινήσει πρωινή ώρα η τηλεκπαίδευση των μαθητών του Δ΄2, όσο το δυνατόν πιο σύντομα.

Το σχολείο μας επικοινώνησε με το αρμόδιο τμήμα του Δήμου Αγίου Δημητρίου και προέβη σε απολύμανση για προληπτικούς λόγους σήμερα 13/5/2021 και ώρα 16:30 και δόθηκε πιστοποιητικό απολύμανσης.

Ο εμβολιασμός των εκπαιδευτικών προχωρά.

Για την επιστροφή των μαθητών θα υπάρξει νεότερη ενημέρωση.

Η α/α υποδιευθύντρια

Σταθουλοπούλου Μαρία