Δημιουργία κήπου με αρωματικά φυτά από τους μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης.

Στα πλαίσια του προγράμματος “Yummy Ea-Twinning Restaurant”, τα παιδιά της Ε’ και ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας,  με τη βοήθεια των υπεύθυνων δασκάλων του προγράμματος (Φραγκογεώργη Φ., Γουδετσίδη  Ιωαν., Χολέβα Αλ., Τσιμπλούλη Γερ.) , φύτεψαν σε παρτέρια του προαύλιου χώρου αρωματικά και καλλωπιστικά φυτά. Το αποτέλεσμα ήταν πραγματικά υπέροχο και τα παιδιά μέσα από αυτή τη δραστηριότητα  έμαθαν να φυτεύουν, να ποτίζουν, να φροντίζουν τα φυτά και γενικότερα έγιναν πιο ώριμα και υπεύθυνα.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις αφίσες που ετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί για το πρόγραμμα του Etwinning.

yummy eatwinning gardenour garden29th primary school volos greece gerasimos tsimploulis yummy ea twinning restaurant garden

Παρακάτω μπορείτε να δείτε την παρουσίαση που ετοίμασε η κα. Φραγκογεώργη Φ.

Μετάβαση στο sway.office.com.