Εγγραφές μαθητών για την Α΄ Δημοτικού (2024-2025)

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη για το Σχολικό Έτος 2024-2025, γίνονται από τις 1 μέχρι τις 20 Μαρτίου 2024.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1- 2018 έως 31-12-2018

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ:

• Υπεύθυνη δήλωση του Γονέα με τα στοιχεία της/του μαθήτριας/τη.
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο θα διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας της/του μαθήτριας/τη (Φορολογική Δήλωση, Λογαριασμός ΔΕΚΟ, Μισθωτήριο συμβόλαιο κλπ.).

ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΤΟΥ  27ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Δείτε τον χάρτη της περιοχής του 27ου Δ.Σ. Τρικάλων

•  Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή.
  • Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο.

ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡ. ΖΩΝΗΣ Απαιτείται η συμπλήρωση αίτησης – υπεύθυνης δήλωσης. Γίνονται δεκτοί όλοι οι μαθητές χωρίς την υποβολή δικαιολογητικών.

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά από τις 9:00 έως και τις 12:00 μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τη Διευθύντρια ή τον Υποδιευθυντή του σχολείου στο τηλέφωνο 2431021262.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου