Ημέρα: 17 Φεβρουαρίου 2024

Ενδοσχολική επιμόρφωσηΕνδοσχολική επιμόρφωση

Την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2024 τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων συμμετείχαν στην ενδοσχολική επίμορφωση που πραγματοποιήθηκε σε χώρο του σχολείο  με θέμα “Διαχείριση κρίσεων στο σχολείο” από την ψυχολόγο Εύα Κρέσσου. Οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαρία να μάθουν για τα αίτια που προκαλούν τις κρίσεις καθώς και τρόπους αποτελεσματικής αντιμετώπισης αυτών.

Διδακτική επίσκεψη της Στ΄τάξης στη ΒουλήΔιδακτική επίσκεψη της Στ΄τάξης στη Βουλή

Οι μαθητές και μαθήτριες της Στ Τάξης μαζί  με τους εκπαιδευτικούς τους πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2024. Είχαν την ευκαρία να ξεναγηθούν στους χώρους της Βουλής, να παρακολουθήσουν ζωντανά συνεδρίασή της, να επισκεφτούν το Καλλιμάρμαρο στάδιο και να περιηγηθούν στον κήπο του Ζαππείου.