2η επίσκεψη στο Δημοτικό Σχολείο.

Την Τρίτη 21-5-2024 πραγματοποιήθηκε η 2η επίσκεψη των νηπίων του σχολείου μας στο γειτονικό Δημοτικό σχολείο. Στην είσοδο μας καλωσόρισε η υποδιευθύντρια του σχολείου. Συναντήσαμε την δασκάλα και τα παιδιά της Α΄ Τάξης για 2η φορά. Όλοι ήταν χαρούμενοι γι΄αυτήν την αντάμωση.

Σε αυτήν την επίσκεψη παίξαμε όλοι μαζί ένα επιδαπέδιο ομαδικό παιχνίδι στο οποίο συνδυάσαμε δραστηριότητες γλώσσας και μαθηματικών. Τα παιδιά χωρισμένα σε δύο ομάδες έπρεπε να φέρουν εις πέρας την αποστολή που είχαν κάθε φορά(επανέλαβε το μοτίβο, βάλε σε σειρά τα γραμματάκια  για να σχηματίσεις την λέξη,  βάλε από το μεγαλύτερο στο μικρότερο κ.α.) ο στόχος ήταν ποια ομάδα θα φτάσει πρώτη στο σχολείο. Τα παιδιά συνεργάστηκαν στην ομάδα τους , έπαιξαν και διασκέδασαν. Τους ευχαριστήσαμε για την ωραία φιλοξενία και τους αποχαιρετίσαμε.

φωτο1 φωτο2 φωτο3 φωτο4 φωτο5 φωτο6 φωτο7 φωτο8 φωτο9φωτο10 1