ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Η διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί  σας καλωσορίζουμε αυτή τη νέα σχολική χρονιά. Ευχόμαστε να είναι δημιουργική και αποδοτική και να φέρει νέες προσδοκίες και ελπίδες για τα παιδιά μας.

Κυρίως θα θέλαμε να καλωσορίσουμε εσάς, τους γονείς των μικρών μαθητών μας της Α’ τάξης, που ήρθαν σε ένα καινούριο περιβάλλον, όπου θα συναντήσουν τόσες αλλαγές τόσο σε χώρους όσο και στον τρόπο λειτουργίας. Αντιλαμβανόμαστε απόλυτα την αγωνία και το άγχος που διακατέχει πολλούς από εσάς. Θέλουμε όμως να σας διαβεβαιώσουμε πως δεν έχετε να αγωνιάτε για κάτι. Το εκπαιδευτικό προσωπικό θα φροντίσει για την ασφαλή και ομαλή  μετάβαση των παιδιών στη Δημοτική Εκπαίδευση, θα είναι  δίπλα σας και θα μπορείτε να στηριχθείτε σ’ αυτούς και να ζητάτε τη βοήθεια και καθοδήγησή τους…….

Διαβάστε τον κανονισμό

kanonismos