Πολυμεσικό εργαστήρι: Το πολιτιστικό πρόγραμμα του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας για το σχολικό έτος 2017-2018

Το Πολυμεσικό εργαστήρι ήταν το πολιτιστικό πρόγραμμα που υλοποίησε το 1ο Ε.Κ. Άμφισσας για το σχολικό έτος 2017-2018. Η διάρκειά του ήταν από το Δεκέμβριο 2017 έως τον Απρίλιος 2018. Συμμετείχαν τρεις (3) εκπαιδευτικοί με έναν υπεύθυνο εξ αυτών και δώδεκα (12) μαθητές των τομέων Πληροφορικής, Ηλεκτρολογίας Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού.

Στα πλαίσια του προγράμματος πραγματοποιήθηκε σχεδιασμός σεναρίων βίντεο, χρήση εννοιολογικών χαρτών, βιντεοσκόπηση τεχνικών εργασιών, εύρεση και χρήση λογισμικών πολυμέσων, επεξεργασία βιντεοσκοπημένων λήψεων, παρουσίαση υλικού σε ειδική εκδήλωση στο Κ.Π.Ε. Άμφισσας και ανάρτησή του σε ιστότοπους του ΕΠΑ.Λ. και του 1ου Ε.Κ. Άμφισσας.

Δημοσιεύθηκε στην 1ο ΕΚ Άμφισσας, Δραστηριότητες, ΕΠΑΛ Άμφισσας, Μαθήματα ΕΠΑΛ, Μαθητές, Πληροφορική, Τεχνολογία, ΤΠΕ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.