Η αυλή μας

Καινούρια παιχνίδια στην αυλή μας!!!

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2022-2023: Ο Δήμος Χανίων μας έφερε καινούρια παιχνίδια!! Τι χαρά για όλα τα παιδιά!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!

Φυτεύουμε και φέτος!!! / Σχολική χρονιά 2015-2016

Ήρθε η άνοιξη και φυτέψαμε και πάλι τον κήπο μας.  Το Α΄Ολοήμερο με το Τμήμα Ένταξης φύτεψαν βότανα και αρωματικά.  Το Β΄Ολοήμερο φύτεψε λαχανικά.  Το Γ΄ολοήμερο λουλούδια.  Πρασίνισε και πάλι το Νηπιαγωγείο μας.  Παιδιά σηκώστε τα μανίκια και ετοιμαστείτε, γιατί ο κήπος δεν αστειεύεται, θέλει δουλειά…

Ο κήπος μας πανέτοιμος και πανέμορφος!!! /  Σχολική χρονιά 2014-1015
Ευχαριστούμε από καρδιάς τις Τεχνικές Υπηρεσίες και συγκεκριμένα τον κ. Βακάλη, την κ. Χατζηευαγγέλου και την κ. Ανδρουλάκη για τη διαμόρφωση και το χτίσιμο. Την εθελοντική ομάδα “το πράσινο σχολείο” και συγκεκριμένα τον Κώστα Λιονουδάκη, την Αγγελική Μεντάκη και την Ιωάννα Μανωλικάκη, για την προσφορά των λουλουδιών και τις ώρες που πέρασαν βοηθώντας μας να φυτέψουμε. Επίσης τον υπεύθυνο του ΚΠΕ Βάμου κ. Φώτη Ποντικάκη, που πέρασε το πρωινό της Κυριακής 8 Μαρτίου, μαζί μας. Τέλος τους γονείς των παιδιών μας, που βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του για την επιτυχία της δράσης. Σε όλους χαρίζουμε την αγάπη μας και μερικές ζωγραφιές των παιδιών από τη δράση: